Лада Веста пристигна во Србија, а еве по која цена се продава! (ВИДЕО)

Иако од почетокот на сериското производство изминаа речиси две години, долго очекуваната Лада Веста пристигна и на српскиот пазар, објавија тамошните медиуми.

 

Премиерата е најавена за саемот на автомобили во Белград.

Овој автомобил доаѓа со бензински 1,6 литарски мотор кој располага со скромни 106 КС.

Што се однесува до цената, очекувањата беа дека ќе биде пониска, но ништо од тоа.

Во зависност од пакетот опрема, Лада Веста чини од 10.000 до 11.500 евра.

Loading...

JT Fixed Display