СИГУРНО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ: ОВА е новата Лада Нива! (ФОТО)

Лада Нива, најпознатиот производ на советската и руската автомобилска индустрија, на пазарот е цели 40 години.

Повеќе: СИГУРНО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ: ОВА е новата Лада Нива! (ФОТО)

Ако купувате гуми, внимавајте на ОВА! Измамници од стари гуми прават „нови“ - еве како! (ВИДЕО)

Сите гуми имаат рок на траење и би требало да се променат најдоцна до моментот кога длабочината на профилот ќе биде под четири милиметри.

Повеќе: Ако купувате гуми, внимавајте на ОВА! Измамници од стари гуми прават „нови“ - еве како! (ВИДЕО)

ДУША ДА ВЕ ЗАБОЛИ: Местото каде непродадените автомобили заминуваат за да „умрат“ (ФОТО)

Произведувачите на автомобили се соочуваат со голем проблем при натрупување на непродадената роба, бидејќи мора да купуваат се повеќе и повеќе земја за складирање на непосакуваните автомобили.

Повеќе: ДУША ДА ВЕ ЗАБОЛИ: Местото каде непродадените автомобили заминуваат за да „умрат“ (ФОТО)

Овој трик ќе ви го олесни животот - ледот од шофершајбната ќе исчезне за минута! (ВИДЕО)

Досадното стругање на ледот од шофершајбната и смрзнувањето може да стане минато со овој едноставен трик. Мразот на шофершајбната буквално ќе исчезне за минута.

Повеќе: Овој трик ќе ви го олесни животот - ледот од шофершајбната ќе исчезне за минута! (ВИДЕО)

БЛИНДИРАНО ЧУДОВИШТЕ: Ѕирнете во ова луксузно возило отпорно на куршуми

Овој луксузен автомобил чини 630 илјади долари, а причина за високата цена е отпорноста на куршуми, но и внатрешноста од најскапи материјали.

Повеќе: БЛИНДИРАНО ЧУДОВИШТЕ: Ѕирнете во ова луксузно возило отпорно на куршуми

ТРИКОВИ: По ОВА веќе никогаш нема да ви се замаглуваат стаклата во автомобилот (ВИДЕО)

Веројатно повеќе пати ви се случило да изгубите доста време кога ќе седнете во автомобил, а стаклата се замаглуваат.

Повеќе: ТРИКОВИ: По ОВА веќе никогаш нема да ви се замаглуваат стаклата во автомобилот (ВИДЕО)

Кој е крив? Се судрија „пасат“ и „фабија“ на паркинг (ВИДЕО)

Снимката во прилог настанала во Русија. Таму на една раскрсница се судриле „шкода фабија“ и „фоклсваген пасат“. Судирот бил жесток, „шкодата“ завршила на кров, но, за среќа, никој не е повреден.

Повеќе: Кој е крив? Се судрија „пасат“ и „фабија“ на паркинг (ВИДЕО)

Кога ќе видите зошто овој човек ставил паста за заби на фаровите од автомобилот, веднаш ќе го направите истото!

Ако возите кола стара неколку години, фаровите веќе го немаат оној сјај како кога сте ја купиле. Полека ожолтуваат и лошо изгледаат.

Повеќе: Кога ќе видите зошто овој човек ставил паста за заби на фаровите од автомобилот, веднаш ќе го...

ДУША ДА ВЕ ЗАБОЛИ: Местото каде непродадените автомобили заминуваат за да „умрат“ (ФОТО)

Произведувачите на автомобили се соочуваат со голем проблем при натрупување на непродадената роба, бидејќи мора да купуваат се повеќе и повеќе земја за складирање на непосакуваните автомобили.

Повеќе: ДУША ДА ВЕ ЗАБОЛИ: Местото каде непродадените автомобили заминуваат за да „умрат“ (ФОТО)

Страница 4 од 31