Ќе го плаќа цел живот: Искрши ново Ферари на тест вожња! (ВИДЕО)

Ќе го плаќа цел живот: Искрши ново Ферари на тест вожња! (ВИДЕО)

Повеќе: Ќе го плаќа цел живот: Искрши ново Ферари на тест вожња! (ВИДЕО)

ВИРТУЕЛНА ШОФЕРШАЈБНА: Еве како ќе изгледаат автомобилите во иднина! (ВИДЕО)

Замислете за време на возењето автомобил, ниту во еден момент да не морате да го тргнете погледот од шофершајбната на која, како во компјутерски игри, се испишуваат сите потребни информации за безбена и ефикасна вожња.

Повеќе: ВИРТУЕЛНА ШОФЕРШАЈБНА: Еве како ќе изгледаат автомобилите во иднина! (ВИДЕО)

BMW M4 на носач на авиони! (ВИДЕО)

BMW M4 е прикажан на Саемот за автомобили во Детроит и веднаш на многумина им падна во очи, а неговите можности се претставени на несекојдневна вожња на носач на авиони.

Повеќе: BMW M4 на носач на авиони! (ВИДЕО)

APRC: Копецки продолжи победничка низа за Škoda со победа во Австралија

Јан Копецки  од Чешка го освои трофејот во Австралија. Европскиот рели шампион прикажа беспрекорно возење на  меѓународниот рели шампионат во Квинсленд.  

Повеќе: APRC: Копецки продолжи победничка низа за Škoda со победа во Австралија

ERC: петта победа по ред за ŠKODA на релито во Ипер

Рекордна победа за Škoda и јубилеј на релито во Ипер: првпат во 50-годишната историја на релито, кое се вози на асфалтот околу градот Ипер во Западна Фландрија,  еден производител има пет победи по ред.

Повеќе: ERC: петта победа по ред за ŠKODA на релито во Ипер

Goodwood во јужна Англија е уникатен настан за меѓународната и британската автомобилска сцена

ŠKODA приреди многу изненадувања и уште еднаш го прикажа својот спортски карактер на овогодинешното издание на фестивалот Goodwood.

Повеќе: Goodwood во јужна Англија е уникатен настан за меѓународната и британската автомобилска сцена

ŠKODA на Wörthersee го претстави и ŠKODA CitiJet

Чиста емоција: На GTI средбите покрај извонредниот Yeti Xtreme, дебитираше и CitiJet - концепт направен од страна на практикантите на ŠKODA. CitiJet е динамичен градски автомобил со експресивен дизајни кој всушност претставува кабрио изведба врз основа на ŠKODA Citigo.

Повеќе: ŠKODA на Wörthersee го претстави и ŠKODA CitiJet

Како ќе изгледа Лада Нива за 2015. година (ГАЛЕРИЈА)

Само некои модели на теренски возила би опстанале на пазарот речиси четири децении, ако во значителна мерка да не го променат својот дизајн и концепт. Еден од нив е и Лада Нива, која прв пат е претставена во 1977. година, а по 37 години доби освежена верзија за 2015. година.

Повеќе: Како ќе изгледа Лада Нива за 2015. година (ГАЛЕРИЈА)

Мотоцикли паѓаа од небото! (ВИДЕО)

На повеќето трки, натпреварувачите се сконцентрирани на својата вожња и евентуално први да стигнат до целта. На познатата ридска патека Pikes Peak во Колорадо возачите мора уште да гледаат и на горе и да внимаваат нешто да не им падне на глава.

Повеќе: Мотоцикли паѓаа од небото! (ВИДЕО)

Страница 31 од 33

JT Fixed Display