Произведени се 100 000 возила ŠKODA Citigo

  •  Првиот градски автомобил од ŠKODA ја засили позицијата на брендот во Европа
  •  Во 2013 година продажбата на ŠKODA Citigo се зголеми за 51%
  •  Автомобилот со бензински мотор на располагање е со 3 или 5 врати 
  •  Многу простор, паметни решенија, максимална безбедност


Од производната лента во фабриката на Volkswagen во Братислава излезе 100 000-тото возило ŠKODA Citigo. Првиот градски автомобил на брендот беше лансиран кон крајот на 2011 година и оттогаш има успешно присуство на пазарот. Моделот привлекува со голем простор, паметни решенија, ниска потрошувачка, високо ниво на безбедност, совршено управување, уреден дизајн и со голема вредност за влoжените пари. Во 2013 година продажбата на овој модел се зголеми за 51 %.

"100 000 Citigo возила од 2011 година до денес покажуваат колку добро нашето „мало возило" се покажа на пазарот", изјави господинот Еикхорн, член на одборот за продажба и маркетинг.

ŠKODA со Копетцки и Гил ја забележа својата втора еден - два победа од новата APRC сезона

> Тотална доминација на ŠKODA Super 2000 покрај тешките услови во егзотичната Нова Каледонија
> Копетцки  забележа нова APRC победа, пред второпласираниот Гил
> Возачите на ŠKODA беа најбрзи на сите единаесет фази
> Водство во генералниот пласман

Повеќе: ŠKODA со Копетцки и Гил ја забележа својата втора еден - два победа од новата APRC сезона

Концепт купе автомобилот ја имаше својата светска премиера во Пекинг: Новото купе од средната класа е комбинација на лимузина и спортски автомобил

Десет клучни факти поврзани со светската премиера на новото купе:

Повеќе: Концепт купе автомобилот ја имаше својата светска премиера во Пекинг: Новото купе од средната...

Нов рекорд: брендот Volkswagen патнички возила испорача речиси два милиони возила од јануари до април 2014 година

Брендот Volkswagen патнички возила, за прв пат во првите четири месеци, испорача речиси два милиони возила. 1,99 милиони возила им беа испорачани на клиентите во периодот од јануари до април 2014 година.

Повеќе: Нов рекорд: брендот Volkswagen патнички возила испорача речиси два милиони возила од јануари до...

Volkswagen апликација за фудбал

Ексклузивната апликација за фудбалскиот мега настан наскоро ќе биде достапна и на македонски јазик.

Повеќе: Volkswagen апликација за фудбал

Страница 32 од 32