ДУША ДА ВЕ ЗАБОЛИ: Местото каде непродадените автомобили заминуваат за да „умрат“ (ФОТО)

Произведувачите на автомобили се соочуваат со голем проблем при натрупување на непродадената роба, бидејќи мора да купуваат се повеќе и повеќе земја за складирање на непосакуваните автомобили.

Повеќе: ДУША ДА ВЕ ЗАБОЛИ: Местото каде непродадените автомобили заминуваат за да „умрат“ (ФОТО)

МИ-ДА ГРАНД МОТОРС СО НОВИ ИЗНЕНАДУВАЊА ЗА КУПУВАЧИТЕ

Промотивни намалени цени и ваучери за попуст во висина од 200 за купување ново патничко возило се двете најнови изненадувања од компанијата Ми-Да Гранд Моторс Скопје, главни увозници и застапници за Ford автомобили во Македонија.

Повеќе: МИ-ДА ГРАНД МОТОРС СО НОВИ ИЗНЕНАДУВАЊА ЗА КУПУВАЧИТЕ

„Мак-аутостар“ претстави модел на „мерцедес“ дизајниран од македонски дизајнер

„Мак-аутростар“ го претстави моделот „мерцедес бенц ГЛЦ купе“ кој е дизајниран од Македонецот Славче Таневски, кој работи како дизајнер во фабриката на „Мерцедес“ во Минхен.

Повеќе: „Мак-аутостар“ претстави модел на „мерцедес“ дизајниран од македонски дизајнер

После ова видео, СЕКОГАШ ќе врзувате појас пред возење! (ВИДЕО)

Пред автомобилите да се означат како „безбедни“ и да се пуштат во продажба, мора да поминат големи и исцрпни тестови.

Повеќе: После ова видео, СЕКОГАШ ќе врзувате појас пред возење! (ВИДЕО)

XCODE: Еве како изгледа најновата Лада! (ФОТО, ВИДЕО)

Руски АвтоВАЗ објави официјални слики од концептот XCODE, кој официјална премиера има на саемот за автомобили во Москва. Сепак, конкретни детали засега не се соопштени.

Повеќе: XCODE: Еве како изгледа најновата Лада! (ФОТО, ВИДЕО)

Русите направија мотоцикл за сите терени - еве како изгледа (ВИДЕО)

Русија е најголема земја на светот, исполнета со непристапни терени, а ниту времето не е баш пријателски расположено.

Повеќе: Русите направија мотоцикл за сите терени - еве како изгледа (ВИДЕО)

Сакал да го украде знакот од скапоцен автомобил. Нема да им верувате на очите...

Ролс Ројс е еден од најпознатите и најлуксузни автомобили на светот. За жал, само оние најбогатите можат да си дозволат да возат еден таков автомобил.

Повеќе: Сакал да го украде знакот од скапоцен автомобил. Нема да им верувате на очите...

Audi го спроведе стотиот најстрог INKA тест за квалитет врз моделот A4

Тимот на Audi за обезбедување квалитет го спроведе стотиот Инголштад тест за корозивност и стареење (INKA) врз моделот A4. Овој интензивен тест е еден од најтешките низ кој треба да помине секој автомобил на Audi и кој ги симулира предизвиците низ кои поминува автомобил стар 12 години за период од само 19 недели. Одделот за квалитет во Audi го користи овој метод за да ја потврди ефективната заштита од корозија и трајноста на возилата на Audi.

 

Повеќе: Audi го спроведе стотиот најстрог INKA тест за квалитет врз моделот A4

Страница 10 од 35