Тежок инцидент во угостителски објект

На 30.10.2016 година околу 03,50 часот во ПС-Тетово, Ф.И.(29) и И.Х.(36) двајцата од с.Слатино, пријавиле дека истиот ден околу 02,30 часот додека биле во угостителски објект во с.Боговиње во еден момент на нивната маса дошол Н.Ш. (32) и истиот вперил огнено кон пријавителите, а подоцна и физички го нападнал Ф.И., кој имал повреда во пределот на главата и нозете.

Повеќе: Тежок инцидент во угостителски објект

Без застои и забрани во сообраќајот

Сообраќајот на сите патни правци низ државата се одвива без забрани и застои по суви коловози на пониските места и наместа влажни коловози на повисоките планински и осојничави места.

Повеќе: Без застои и забрани во сообраќајот

Playboy ја објави првата фотографија на муслиманка во хиџаб

Списанието Playboy, чиј заштитен знак до пред извесно време со децении беа разголените ткн „зајачици“ и „меката“ порнографија, првпат објави фотографија на муслиманка со хиџаб со што предизвика и пофалби и критики.

Повеќе: Playboy ја објави првата фотографија на муслиманка во хиџаб