СМРТТА НА СИНОТ ГИ СКРШИ - Погледнете ја приказната за трагедијата на семејството Ковач

Познатиот хрватски пејач Мишо Ковач имал среќен брак со некогашната Мис Југославија Анита Ковач.
Меѓутоа трагедијата која му се случила го разделила семејството и им го сменила животот од корен завивајќи ги во црно.

Повеќе: СМРТТА НА СИНОТ ГИ СКРШИ - Погледнете ја приказната за трагедијата на семејството Ковач

Дејвид Боуви ги одбележа годинашните Британски музички награди

Признанијата за најдобар пејач и за најдобар албум годинава на Британските музички награди ги доби Дејвид Боуви, кој почина во јануари минатата година.

Повеќе: Дејвид Боуви ги одбележа годинашните Британски музички награди

ЏЕМО БИЉБИЉ ПРОЧИТА, ЖАРЕ ВИКНА НА ЦЕЛ ГЛАС. ЕДЕН НА ЕДЕН Е БРОЈ 1 ВО МК!

И официјално - најгледаното македонско ток-шоу „Еден на Еден“, се закити со уште една Златна Бубамара за забавна емисија на годината.

Повеќе: ЏЕМО БИЉБИЉ ПРОЧИТА, ЖАРЕ ВИКНА НА ЦЕЛ ГЛАС. ЕДЕН НА ЕДЕН Е БРОЈ 1 ВО МК!

ФОТО: Цеца со селфи фотка ги „побудали“ фановите!

Светлана Цеца Ражнатовиќ ги израдува фановите со селфи фотка на Инстаграм. Обожавателите веднаш и напишале дека изгледа преубаво, а фотката ја лајкувале илијадници фанови.

Повеќе: ФОТО: Цеца со селфи фотка ги „побудали“ фановите!

Дојдете по своите Милијарди

Првиот е човек со неограничени финансиски средства, а вториот за себе тврди дека нема што да изгуби. Првиот е крал на инвестициските фондови и потенцијален криминалец, а вториот е успешен адвокат којшто ги приведува криминалците од висок калибар пред очите на правдата. Не се работи за актери од домашната политичка сцена, туку за ликови на супер гледаната драма на Шоутајм Милијарди (Билионс), чија втора сезона премиерно почнува на домашната стриминг видеотека Пикбокс (Pickbox) на 20.2.

Повеќе: Дојдете по своите Милијарди

АТАНАС И ТИНО ОТВОРИЈА ДУША ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: Зборуваме само за танги! (ВИДЕО)

Уште една одлична епизода од најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овој пат гости се едни од најдобрите млади актери,  Атанас и Тино или Тино и Атанас ако повеќе така ви одговара...

Повеќе: АТАНАС И ТИНО ОТВОРИЈА ДУША ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: Зборуваме само за танги! (ВИДЕО)

Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Еден од основачите на легендарниот рок состав Pink Floyd, сега 73-годишниот Роџер Вотерс, оцени во четвртокот вечерта дека нивниот култен албум „The Wall“ (Ѕид), сега е поактуелен од кога и да е, поради тоа што Доналд Трамп стана американски претседател.

Повеќе: Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Страница 1 од 35