ГОЛЕМА ТАГА – Почина познат актер

Денес, на 77-годишна возраст почина славниот актер Мајкл Паркс.

Веста за неговата смрт првично била објавена на социјалните мрежи, но подоцна ја потврдил неговиот агент.

Паркс е најппрепознатлив по улогата во култната серија “Твин Пикс”.

Loading...

JT Fixed Display