ФАНОВИТЕ ВО ШОК: Ненадејно почина познатиот музичар во најубавите години од животот

Познатиот рок пејач Крис Корнел починал ненадејно на 52 годишна возраст јавуваат американските медиуми.

 

Засега нема информации за причината за смртта на Крис. Портпаролот на Корнел изјави дека смртта била неочекувана и дека музичарот немал никакви здравствени проблеми.

Корнел е познат како пејач на рок бенд Саундгарден Аудиослејв бенд, каде свиреше со музичарите од бендот „Rage Against The Machine“.

 

Loading...