ГОЛЕМА ТАГА – По големата борба со тешка болест почина познатиот американски режисер

Американскиот режисер Џорџ Ромеро по тешка борба со ракот на белите дробови почина на 77 годишна возраст.

Тажната вест ја соопшти неговата сопруга.

Ромеро беше познат по бројни хорор филмови, а најмногу по легендарниот серијал на зомби филмови „Ноќта на живите мртовци" (1968).

Loading...