ТАЖНА ВЕСТ – Почина холивудскиот оскаровец

Холивудскиот оскаровец Мартин Ландау почина на 89-годишна возраст во болница во Лос Анџелес по „неочекувани компликации", соопшти неговиот портпарол.

Засега не се знае какви здравствени проблеми имаше актерот.

Ландау беше познат по ТВ сериите „Недопирливите“ и „Невозможна мисија“, за која доби два „Златни глобуса", а со оскар се закити за толкувањето на ликот на Бела Лугоши во филмот „Ед Вуд“ од 1994.

Loading...