ТАГА ДО НЕБО: Почина актерот од Вљубениот ерген

Почина познатиот актер од серијата „Вљубениот ерген“.


Тимот на серијата се прости од својот колега и драг пријател кој во филмот ја играше улогата на мајсторот Сардри и најважниот човек во животот на Омер. 

Турскиот актер Ајберк Атила почина на 71 годишна возраст по подолго боледување од рак на мочниот меур.

 

Loading...