НАЦИЈАТА ВО ШОК - Вечерва е соопштено дека се самоубил...

Пејачот на групата „Linkin Park“, Честер Бенингтон, изврши самоубиство во 41-та година од животот во својата куќа во Лос Анџелес, а неговото тело е пронајдено денеска нешто пред девет часот наутро по локално време.

Повеќе: НАЦИЈАТА ВО ШОК - Вечерва е соопштено дека се самоубил...

(ВИДЕО) „Деспасито“ урива рекорди – стана најслушан хит на сите времиња

Песната „Деспасито“ на Порториканеците Луис Фонси и Дади Јенки, со нејзиниот весел ритам го освои светот и стана најслушан хит на интернет платформите на сите времиња.

Повеќе: (ВИДЕО) „Деспасито“ урива рекорди – стана најслушан хит на сите времиња

Роналдо потврди дека го очекува четвртото дете со својата девојка Георгина

Девојката на славниот фудбалер Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, е бремена. Веста со читателите на „Ел Мундо“ ја подели напаѓачот на Реал Мадрид.

Повеќе: Роналдо потврди дека го очекува четвртото дете со својата девојка Георгина

Северина е скршена - сподели ужасни вести, сите се молат со не

Популарната пејачка Северина Којиќ објавила ужасни вести на својот Инстаграм профил во врска со страшниот пожар во нејзиниот роден град Сплит.

 

Повеќе: Северина е скршена - сподели ужасни вести, сите се молат со не

ТАЖНА ВЕСТ – Почина холивудскиот оскаровец

Холивудскиот оскаровец Мартин Ландау почина на 89-годишна возраст во болница во Лос Анџелес по „неочекувани компликации", соопшти неговиот портпарол.

Повеќе: ТАЖНА ВЕСТ – Почина холивудскиот оскаровец

ГОЛЕМА ТАГА – По големата борба со тешка болест почина познатиот американски режисер

Американскиот режисер Џорџ Ромеро по тешка борба со ракот на белите дробови почина на 77 годишна возраст.

Повеќе: ГОЛЕМА ТАГА – По големата борба со тешка болест почина познатиот американски режисер

ШТО ТИ Е ЖИВОТ! Родителите како мал сакале да го продадат за 1.500 денари, а денес ЦЕЛ СВЕТ се гордее со тој актер!

Роден е 1954 година во Хонг Конг. Како бебе имал 5 и пол килограми па мајката веќе тогаш го нарекла топовско ѓуле. Кога имал седум години неговите родители се преселиле во Австралија во потрага по работа. Него го оставиле на милост и немилост во родната земја.

Повеќе: ШТО ТИ Е ЖИВОТ! Родителите како мал сакале да го продадат за 1.500 денари, а денес ЦЕЛ СВЕТ се...

Страница 2 од 38

JT Fixed Display