Се качи на сцената на Евросонг и го покажа задникот (ВИДЕО)

Гледач од публиката направи инцидент на финалето на Евровизија. Тој се качи на сцената и ги слече панталоните среде директниот пренос што го следеа над 200 милиони гледачи.

Повеќе: Се качи на сцената на Евросонг и го покажа задникот (ВИДЕО)

Победникот на Евросонг е тешко болен?

Португалскиот претставник Салвадор Собрал е победник на 62 издание на Евросонг, а песната „Амар Пелос Диос“ освои вкупно дури 758 бодови. Неговата животна приказна е навистина трогателна.

Повеќе: Победникот на Евросонг е тешко болен?

Вечерва финале на Евровизија

Вечерва е големото финале за избор на песна за Еровизија на кое ќе учествуваат 26 земји кандидатки, а кое се одржува во Киев, Украина.

Повеќе: Вечерва финале на Евровизија

И Кајли Џенер со свое реално шоу

Најмалата од сестрите Кардашијан наскоро стартува со реално шоу.

Повеќе: И Кајли Џенер со свое реално шоу

Миа открива: Врската е подобра со женско или машко?! (ВИДЕО)

Миа Костова - шармантна, убава, зрела дама која порасна пред малите екрани. Сега веќе мајка со големо животно искуство и приказни кои и те како ќе го задржат вашето внимание оваа сабота во Еден на Еден.

Повеќе: Миа открива: Врската е подобра со женско или машко?! (ВИДЕО)

Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија

Прв финалист на 62. издание од Евровизија е Бугарија, по неа Белорусија и Хрватска. Пласман во финалето обезбедија и Унгарија, Данска, а по нив на табелата се појави и Израел. Скоро па секогаш, а така и сега, место во финалето зазема и Унгарија.

Повеќе: Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија

Ново изненадување: Бурческа запросена на сред Евровизија (ВИДЕО)

Иако нејзиниот приватен живот се чува во тајност, Јана Бурческа, јавно пред цел аудиториум му кажа „да“ на нејзиното досегашно момче, гитаристот Александар Филиповски.

Повеќе: Ново изненадување: Бурческа запросена на сред Евровизија (ВИДЕО)

Страница 3 од 29