Јана Бурчевска вечерва ја претставува Македонија на Евровизија

Македонската претставничка на овогодинешниот Евросонг, Јана Бурчевска вечерва ќе настапи на втората полуфинална вечер.

Повеќе: Јана Бурчевска вечерва ја претставува Македонија на Евровизија

ГОЛЕМА ТАГА – Почина познат актер

Денес, на 77-годишна возраст почина славниот актер Мајкл Паркс.

Повеќе: ГОЛЕМА ТАГА – Почина познат актер

Обид за кражба во зграда на популарниот американски рапер 50 Сент

Обид за кражба во зграда на популарниот американски рапер 50 Сент беше извршен во вторникот во Фармингтон, сојузната држава Конектикат. Уапсен е 34-годишниот Елвин Џојс.

Повеќе: Обид за кражба во зграда на популарниот американски рапер 50 Сент

Ролинг Стоунс од есен на европска турнеја на отворено

Групата Ролинг Стоунс соопшти дека на есен ќе тргне на европска турнеја на отворено.

Повеќе: Ролинг Стоунс од есен на европска турнеја на отворено

СВЕТОТ ВО СОЛЗИ - Почина познат музичар

Роберт Мајлс, најпознат по денс химната на 90-тите „Чилдрен“, почина во 48. година од животот.

Повеќе: СВЕТОТ ВО СОЛЗИ - Почина познат музичар

ЕДЕН НА ЕДЕН: Трката што досега зела 250 жртви, а сега македонец ќе настапи на неа! (ВИДЕО)

Веруваме дека уживавте во саботното издание на најгледаното ток-шоу "Еден на Еден". Жаре ги угости момците од дуото ДНК, Панчо и Андреј, а специјален гостин беше и легендата на Тетово - Чајка, човекот кој ќе ве остави без зборови со своите приказни за трките на две и четири тркала.

Повеќе: ЕДЕН НА ЕДЕН: Трката што досега зела 250 жртви, а сега македонец ќе настапи на неа! (ВИДЕО)

Страница 4 од 29