ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Почина Дејвид Боуви

Музичката икона Дејвид Боуви почина ноќта кон понеделникот, по 18-месечна борба со ракот, соопшти неговото семејство.

Повеќе: ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Почина Дејвид Боуви

УТРОВО СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина Дејвид Боуви

Музичката икона Дејвид Боуви почина ноќта кон понеделникот, по 18-месечна борба со ракот, соопшти неговото семејство.

Повеќе: УТРОВО СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина Дејвид Боуви

ИЗБЕГНАТА ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА НА КОНЦЕРТОТ НА МИРОСЛАВ ИЛИЌ

Одбележувањето на 9-ти јануари кој во Република Српска се одбележува како денот на овој ентитет во Босна и Херцеговина, за малку ќе завршело со трагедија кога во саботата навечер во Источно Сараево се урнала бината на концертот на српската фолк ѕвезда Мирослав Илиќ.

Повеќе: ИЗБЕГНАТА ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА НА КОНЦЕРТОТ НА МИРОСЛАВ ИЛИЌ

Прв пат во Македонија-премиерa на сериите “Милијарди“ и “Без граници“

Дека Македонија конечно фати чекор со останатокот од светот по прашањето на новите серии, докажуваат новите премиери закажани за јануари на Pickbox кои имаме прилика да ги гледаме први. Од 12.1. понудата за гледање ќе се збогати со серијата Без граници (Limitless), снимена по истоимениот филм со Бредли Купер, а од 18.1. доаѓа напнатата драма Милијарди (Billions), со наградуваните глумци Пол Џијамати и Демијан Луис.

Повеќе: Прв пат во Македонија-премиерa на сериите “Милијарди“ и “Без граници“

Во Македонија пристигнува најочекуваната премиера на годината!

Гледај го Шерлок првиот ден во новата година и соживеј се со готската хорор-приказна на годината

© Hartswood Films 2015. Sherlock is produced by Hartswood Films Ltd and distributed by BBC Worldwide Ltd.

Повеќе: Во Македонија пристигнува најочекуваната премиера на годината!

ЖАЛНА ВЕСТ: ДЕНЕСКА Е СООПШТЕНО ДЕКА ПОЧИНА ПОЗНАТАТА МУЗИЧКА ЅВЕЗДА...

Иан Фрасер ’Леми’ Килмистер, англиски рок музичар, најпознат како пејач, басист и текстописец на хеви метал бендот Моторхед, почина на 70-годишна возраст. Тажната вест ја објави бендот на својата Facebook страница, каде стои дека Леми починал на 28.декември во својот дом, само два дена откако му бил дијагностициран агресивен канцер.

Повеќе: ЖАЛНА ВЕСТ: ДЕНЕСКА Е СООПШТЕНО ДЕКА ПОЧИНА ПОЗНАТАТА МУЗИЧКА ЅВЕЗДА...

Почина легендарниот Леми од Моторхед

Иан Фрасер ’Леми’ Килмистер, англиски рок музичар, најпознат како пејач, басист и текстописец на хеви метал бендот Моторхед, почина на 70-годишна возраст. Тажната вест ја објави бендот на својата Facebook страница, каде стои дека Леми починал на 28.декември во својот дом, само два дена откако му бил дијагностициран агресивен канцер.

Повеќе: Почина легендарниот Леми од Моторхед

Страница 31 од 40