Накит во вредност од 3 млн долари украден од автобусот на раперот Дрејк

Актовка со накит проценет на околу три милиона долари е украдена од автобусот кој раперот Дрејк го користел на својата последна турнеја, соопшти во средата полицијата во Феникс.

Повеќе: Накит во вредност од 3 млн долари украден од автобусот на раперот Дрејк

Дванаесет премиери што не смеете да ги пропуштите во септември

Pickbox никогаш не спие кога се работи за нови серии, па одлучи да ве изненади со најголемата тура новитети кои пристигнуваат уште од 1 септември.

Повеќе: Дванаесет премиери што не смеете да ги пропуштите во септември

Автомобилот од филмот на Ленон за „Imagine“ не најде купувач

Автомобилот „Austin Princess“ од 1956 година кој стана познат откако се појави во клипот на фронтменот на легендарните The Beatles, Џон Леноно за хитот „Imagine“, не најде купувач на наддавањето на Sotheby's во Лондон, соопшти директорот за маркетинг на аукциската куќа Питер Хејнс.

Повеќе: Автомобилот од филмот на Ленон за „Imagine“ не најде купувач

Страница 39 од 39