ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот актер!

Наградуваниот холивудски актер Бил Пакстон почина на 61 година поради компликации после последната операција.

Повеќе: ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот актер!

Мерил Стрип го обвини Карл Лагерфелд дека ѝ ја упропастил вечерта на Оскарите

Американсата актерка Мерил Стрип во саботата го обвини дизајнерот Карл Лагерфелд дека ѝ ја упропастил вечерта на доделувањето на најпрестижните филмски награди Оскарите, лажно обвинувајќи ја дека ѝ е платено носењето на фустанот на црвениот тепих.

Повеќе: Мерил Стрип го обвини Карл Лагерфелд дека ѝ ја упропастил вечерта на Оскарите

Филмот „Elle“ на Пол Верховен го доби Сезарот за најдобар филм

Трилерот „Elle“ (Таа) на режисерот Пол Верховен и француската актерка Изабел Ипер во главната улога во петокот ноќта во Париз станаа лауреати на престижната француска филмска награда Сезар за нбајдобар филм и најдобра актерка.

Повеќе: Филмот „Elle“ на Пол Верховен го доби Сезарот за најдобар филм

СПАСИ ЖИВА ГЛАВА: Мирослав Илиќ за малку настрада во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Го викаат кралот на боемската музика и со право, бидејќи во времето на Југославија, но и денеска, важи за еден од најбараните изведувачи. Помладите можеби не знаат, но се работи за човекот со повеќе продадени албуми од било кого од екс-ју просторите.

Повеќе: СПАСИ ЖИВА ГЛАВА: Мирослав Илиќ за малку настрада во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

СМРТТА НА СИНОТ ГИ СКРШИ - Погледнете ја приказната за трагедијата на семејството Ковач

Познатиот хрватски пејач Мишо Ковач имал среќен брак со некогашната Мис Југославија Анита Ковач.
Меѓутоа трагедијата која му се случила го разделила семејството и им го сменила животот од корен завивајќи ги во црно.

Повеќе: СМРТТА НА СИНОТ ГИ СКРШИ - Погледнете ја приказната за трагедијата на семејството Ковач

Дејвид Боуви ги одбележа годинашните Британски музички награди

Признанијата за најдобар пејач и за најдобар албум годинава на Британските музички награди ги доби Дејвид Боуви, кој почина во јануари минатата година.

Повеќе: Дејвид Боуви ги одбележа годинашните Британски музички награди

ЏЕМО БИЉБИЉ ПРОЧИТА, ЖАРЕ ВИКНА НА ЦЕЛ ГЛАС. ЕДЕН НА ЕДЕН Е БРОЈ 1 ВО МК!

И официјално - најгледаното македонско ток-шоу „Еден на Еден“, се закити со уште една Златна Бубамара за забавна емисија на годината.

Повеќе: ЏЕМО БИЉБИЉ ПРОЧИТА, ЖАРЕ ВИКНА НА ЦЕЛ ГЛАС. ЕДЕН НА ЕДЕН Е БРОЈ 1 ВО МК!

ФОТО: Цеца со селфи фотка ги „побудали“ фановите!

Светлана Цеца Ражнатовиќ ги израдува фановите со селфи фотка на Инстаграм. Обожавателите веднаш и напишале дека изгледа преубаво, а фотката ја лајкувале илијадници фанови.

Повеќе: ФОТО: Цеца со селфи фотка ги „побудали“ фановите!

Страница 5 од 40