ЕДЕН НА ЕДЕН: Жељко Јоксимовиќ открива приватни детали за Тоше, сопругата и многу повеќе

Во стандардното време од 19:15 часот на телевизија Телма, оваа сабота ќе ја гледате втората епизода од најпопуларното ток-шоу „Еден на Еден“. Овој пат Жаре го угости еден од најпознатите пејачи на овие простори, мега-ѕвездата Жељко Јоксимовиќ.

Повеќе: ЕДЕН НА ЕДЕН: Жељко Јоксимовиќ открива приватни детали за Тоше, сопругата и многу повеќе

Марихуана, жени, кариера - Бора Чорба во првата „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Во саботата уживавте во премиерата на новата сезона од најпопуларната ток-шоу емисија во Македонија, „Еден на Еден“.

Повеќе: Марихуана, жени, кариера - Бора Чорба во првата „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот рок музичар...

Леон Расел, американски рок музичар кој пеел, свирел и напишал некои од најпознатите песни за славни музичари, починал во Нешвил во 74 година, соопшти неговата сопруга.

Повеќе: ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот рок музичар...

Најмладата ќерка на Трамп е опасно секси

Најмладата ќерка на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, Тифани, има 23 години и се школувала на универзиретот во Пенсилванија. Таа е единственото дете кое Трамп го доби во брак со втората сопруга Марла Мејплс.

Повеќе: Најмладата ќерка на Трамп е опасно секси

Почнува Еден на Еден сезона 8! Вистински легенди оваа сабота

На големо задоволство на публиката пред малите екрани, оваа сабота во 19:15 часот на телевизија Телма се враќа најпопуларното македонско ток-шоу, „Еден на Eден“.

Повеќе: Почнува Еден на Еден сезона 8! Вистински легенди оваа сабота

УТРОВО СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот пејач

Канадскиот пејач Леонард Коен почина на 82-годишна возраст, се наведува на неговата Фејсбук страница, пренесоа светските медиуми.

 

Повеќе: УТРОВО СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот пејач

Бред Пит го прифати разводот и бара заедничко старателство над децата

По повеќе од еден месец откако холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за разведување на бракот, нејзиниот не помалку славен сопруг Бред Пит конечно ги потпиша документите, јавуваат американските медиуми во неделата.

Повеќе: Бред Пит го прифати разводот и бара заедничко старателство над децата

Бред Пит бара заедничко старателство

Американскиот актер Бред Пит, побара заедничко старателство над шесте деца кои ги има со актерката Анџелина Џоли, според документот што во петок е поднесен до судот во рамки на бракоразводната парница.

Повеќе: Бред Пит бара заедничко старателство

ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА ХАЛИД БЕШЛИЌ: По ова веќе ништо нема да биде исто

Пејачот Халид Бешлик признава дека му паднало тешко кога во март 2009, во сообраќајка го изгубил окото, но вели дека е среќен што тогаш добил прилика за нов живот. Пејачот, кој на 3 декември ќе одржи концерт во Сава центарот во Белград, си ја отворил душата за „Информер“.

Повеќе: ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА ХАЛИД БЕШЛИЌ: По ова веќе ништо нема да биде исто

Страница 6 од 32