Депресија, секс, дроги – контроверзниот живот на Џорџ Мајкл

Џорџ Мајкл беше легенда. Иако последните десетина години ги полнеше таблоидите со своите здравствени проблеми и проблемите со дрогата, беше и остана неоспорна музичка големина.

Повеќе: Депресија, секс, дроги – контроверзниот живот на Џорџ Мајкл

Џамбазов скрши шише од глава за крај на емисијата која ќе се памети! (ВИДЕО)

Во саботата на Телма имавте прилика да го погледнете второто продолжение од специјалното гостување на легендарниот Игор Џамбазов во нашето најгледано ток-шоу,  „Еден на Еден“.

Повеќе: Џамбазов скрши шише од глава за крај на емисијата која ќе се памети! (ВИДЕО)

ВЕЧЕРВА СООПШТЕНА ТРАГЕДИЈА: Загина познатиот топ модел

Познатиот поранешен белоруски модел Наталија Макеј, починала на 43-годишна возраст, објавија во петокот локалните медиуми.

Повеќе: ВЕЧЕРВА СООПШТЕНА ТРАГЕДИЈА: Загина познатиот топ модел

ЕДЕН НА ЕДЕН: Сред емисија, Игор Џамбазов искрши шише од глава! (ВИДЕО)

Минатата сабота имавме прилика да го гледаме новото гостување на легендарниот Игор Џамбазов во најгледаното ток-шоу кај нас, „Еден на Еден“. Меѓутоа на сечие задоволство, оваа сабота со почеток во 19 и 15 часот на телевизија „Телма“ ќе се емитува и вториот дел од гостувањето на Игор кај Жаре, овој пат заедно со Гуру Харе.

Повеќе: ЕДЕН НА ЕДЕН: Сред емисија, Игор Џамбазов искрши шише од глава! (ВИДЕО)

Манекенка се соблече до гола кожа и покажа зошто е најдобра во светот

Супермоделот Џиџи Хадид позираше потполно гола за најновата кампања на престижен бренд на обувки.

Повеќе: Манекенка се соблече до гола кожа и покажа зошто е најдобра во светот

Бијонсе со најмногу Греми номинации

Американската поп ѕвезда Бијонсе има најмногу номинации за Греми наградите за 2017 година. Бијонсе доби девет номинации, вклучувајќи ги и оние за албум на годината „Lemonade“ и за песна на годината.

Повеќе: Бијонсе со најмногу Греми номинации

СВЕТОТ ВО ТАГА: Почина познатиот актер

Британскиот актер Питер Воган, најпознат по улогата во телевизиската серија „Игра на тронови“, почина на возраст од 93 години, објави во вторник неговата асистентка.

Повеќе: СВЕТОТ ВО ТАГА: Почина познатиот актер

Џамбо Милиќ не може сам, Вардар поразен во Кјелце

Вардар загуби кај европскиот првак Кјелце 27:24 (15:12), во деветото коло, во Лигата на шампионите. По третиот пораз екипата на Вардар на зимската пауза ќе замине како третопласирана екипа во Б групата, зад ПИК Сегед и лидерот Кјелце.

Повеќе: Џамбо Милиќ не може сам, Вардар поразен во Кјелце

Дали е поубава од Моника Белучи? Венсан Касел ја покажа нова девојка

Францускиот актер Венсан Касел се појави на забава по ревијата на модниот бренд Victoria’s Secret, а со него беше новата девојка, италијанската манекенка Тина Кунаки.

Повеќе: Дали е поубава од Моника Белучи? Венсан Касел ја покажа нова девојка

ВИДЕО. Пејачот Лук Брајан удри обожавател за време на концерт

Американскиот кантри музичар и композитор Лук Брајан удрил еден од посетителите на неговиот концерт во Нешвил, пишува порталот Conservative Outfitters.

Повеќе: ВИДЕО. Пејачот Лук Брајан удри обожавател за време на концерт

Страница 7 од 35