Славната пејачка во солзи по огромната трагедија која го потресе светот(Фото)

Вчера светот беше потресен од трагедијата која го погоди Лондон, откако изгоре 27-катница, а животот го загубија најмалку 12 лица.

Повеќе: Славната пејачка во солзи по огромната трагедија која го потресе светот(Фото)

Паф Деди е најбогат во забавната индустрија, според „Форбс“

Раперот Паф Деди со заработка од 130 милиони долари е прв на листа на најбогати луѓе во светот во забавната индустрија, според магазинот „Форбс“. Со ова тој ја победи својата колешка Бијонсе, која сега е на второто место, со заработка од 105 милиони долари, кои ги заработи на последна турнеја и албумот „Лемонејд“.

Повеќе: Паф Деди е најбогат во забавната индустрија, според „Форбс“

ПРИВЕДЕН АЦА ЛУКАС: Со дрвена палка претепал фоторепортер!

Фолк пејачот Александар Вукасановиќ, попознат како Аца Лукас, приведен е денес поради нанесување телесни повреди, јави „Блиц“.

Повеќе: ПРИВЕДЕН АЦА ЛУКАС: Со дрвена палка претепал фоторепортер!

ДРАМА НА ЗЕЛЕНО ПАЗАРЧЕ - Познатата пејачка заврши во Ургентен

Попуалрната пејачка Лепа Лукиќ била примена во Ургентен центар откако се повредила во ногата додека купувала зеленчу на зелениот пазар. 

Повеќе: ДРАМА НА ЗЕЛЕНО ПАЗАРЧЕ - Познатата пејачка заврши во Ургентен

ЦЕЛАТА ЕСТРАДА ПОТРЕСЕНА ОД НЕГОВАТА СМРТ – Ова е најтажниот поздрав

Младиот и талентиран пејач Дарко Радовановиќ го загуби својот живот во сообраќајна несреќа, пред 6 ггодини.

Повеќе: ЦЕЛАТА ЕСТРАДА ПОТРЕСЕНА ОД НЕГОВАТА СМРТ – Ова е најтажниот поздрав

Почина Адам Вест познат по улогата на „Бетмен“

На 89- годишна возраст, почина американскиот актер Адам Вест. Тој беше познат по главната улога во првите екранизирани верзии на приказната за Бетмен.

Повеќе: Почина Адам Вест познат по улогата на „Бетмен“

ШТОТУКУ СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот актер со чиј лик пораснавме

На 89- годишна возраст, почина американскиот актер Адам Вест. Тој беше познат по главната улога во првите екранизирани верзии на приказната за Бетмен.

Повеќе: ШТОТУКУ СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот актер со чиј лик пораснавме

ВЕЧЕРВА СООПШТЕНА ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатата пејачка и ѕвезда на Евровизија

Популарната пејачка Сандра Ример починала на 67 годишна возраст по тешка борба со рак на белите дробови.

Повеќе: ВЕЧЕРВА СООПШТЕНА ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатата пејачка и ѕвезда на Евровизија

ЕДЕН НА ЕДЕН: Дали конечно ќе го видиме Спасе на телевизија?

По специјалните емисии снимени надвор од студиото на „Еден на еден“, следува нов серијал со кој ќе се заокружи успешната сезона 8 на најгледаното ток-шоу во Македонија. „Бест оф“ епизодите ќе ги донесат најсмешните, најкоментирани и најнезаборавни моменти од Жаре и екипата, како и одличните гостувања кои ја обележаа оваа сезона.

Повеќе: ЕДЕН НА ЕДЕН: Дали конечно ќе го видиме Спасе на телевизија?

Страница 8 од 38

JT Fixed Display