Многумина не го препознаа: Како денес изгледа славниот актер Џим Кери?

Славниот актер и комичар Џим Кери подолго време не се појавувал во медиумите поради трагичната смрт на својата девојка Катрион Вајт, а сега конечно се огласил и ги изненадил своите фанови.

Повеќе: Многумина не го препознаа: Како денес изгледа славниот актер Џим Кери?

ХИТОВИ: Веќе 40 години ги пееме песните од албумот „Hotel California“

„Hotel California“ од „Eagles“ е еден од најпознатите албуми на сите времиња. Песните од тој албум и денес, 40 години откако е објавен, се големи хитови.

Повеќе: ХИТОВИ: Веќе 40 години ги пееме песните од албумот „Hotel California“

Неле Карајлиќ во Еден на Еден: Дрога, Селма Хајек, Марадона и многу повеќе (ВИДЕО)

Саботата што измина имавте можност да го гледате велигденското издание од ток-шоуто „Еден на Еден“. Гостин на Жаре му беше живата легенда, познатиот Др. Неле Карајлиќ, фронтменот на групата „Забрането пушење“, ѕвездата од „Топ листа надреалиста“ и еден од контроверзните естрадни личности од екс Југославија.

Повеќе: Неле Карајлиќ во Еден на Еден: Дрога, Селма Хајек, Марадона и многу повеќе (ВИДЕО)

Јана Бурческа и Левина денес со настап во Скопје

Македонската Радио Телевизија денес на сцената на „Public Room“ ќе ја видиме евровизиската претставничка Јана Бурческа и претставничката за Евровизија на Германија, Левина.

Повеќе: Јана Бурческа и Левина денес со настап во Скопје

Анџелина Џоли има ново момче?

Холивудската ѕвезда, Анџелина Џоли, поранешната сопруга на Бред Пит, според пишувањата на таблоидот „Ин Тач“, има ново момче.

Повеќе: Анџелина Џоли има ново момче?

Невниманието ги откри: Јариќ и Лима повторно заедно?!

Поранешниот пар Адриана Лима и Марко Јариќ ставија крај на својот брак пред две години, а по разводот посочија дека нивниот однос остана пријателски.

Повеќе: Невниманието ги откри: Јариќ и Лима повторно заедно?!

Дома сте пред Велигден? Еве што да направите! (ВИДЕО)

Велигденското издание на најгледаното ток-шоу кај нас, „Еден на Еден“, го има еден од најпознатите балканци, легендата на музичката и актерската сцена – Др. Неле Карајлиќ! Друштво ќе му прави човекот без кој не проаѓа Велигден – Џокси!

Повеќе: Дома сте пред Велигден? Еве што да направите! (ВИДЕО)

Есма Реџепова целиот имот го оставила на државата (Видео)

Кралицата на ромската музика Есма Реџепова-Теодосиевска, која во својот живот има одгледано 47 деца и одржано голем борј хуманитарни акции, пред нејзината смрт оставила тестамент за целиот нејзин имот. Нејзината менаџерка и пријателка Зорана Костовска, на РСМ говореше за животот на Реџепова, а според неа, ексклузивна вест беше одговорот на прашањето, во чии раце завршило наследството.

Повеќе: Есма Реџепова целиот имот го оставила на државата (Видео)

НИКОЈ НЕ Е СОВРШЕН, ПА ДУРИ НИ ТАА - Оваа актерка објави селфи без шминка и ги подели нејзините фанови

Колумбиската актерка Софија Вергара важи за една од најубавите жени на светот, а неодамна го покажа лицето без шминка.

Повеќе: НИКОЈ НЕ Е СОВРШЕН, ПА ДУРИ НИ ТАА - Оваа актерка објави селфи без шминка и ги подели нејзините...

Продолжен наградниот натпревар на Pickbox за најдобра рецензијана ТВ серија

Продолжениот викенд е одлично време за маратонско гледање на ТВ серии. Токму затоа Pickbox одлучи да даде допонителни 10 дена за да ги подготвите вашите рецензии и да учествувате во наградниот натпревар во кој можете со гледање серии и пишување рецензија да освоите 10,000 денари.

Повеќе: Продолжен наградниот натпревар на Pickbox за најдобра рецензијана ТВ серија

Страница 8 од 29