Боб Дилан ќе загуби 900.000 долари ако не го испочитува Нобел

Минатогодишниот добитник на престижната Нобелова награда за книжевност, Боб Дилан ќе го загуби паричниот износ во висина од 900.000 долари доколку не го испочитува правилото, да достави свое предавање во Стокхолм. Иако ја игнорираше церемонијата на соопштување на наградата, тој сепак мора да приложи свое излагање,како што наложуваат правилата за сите лауреати.

Повеќе: Боб Дилан ќе загуби 900.000 долари ако не го испочитува Нобел

ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ПРИЗНА: Најмногу уживав со Леб и Сол! (ВИДЕО)

Уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија - Еден на Еден. Гостуваше единствениот Македонец со Формула 1 лиценца, шампионот Игор Стефановски - Иџе, како и честиот гостин на Жаре, музичката легенда Влатко Стефановски.

Повеќе: ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ПРИЗНА: Најмногу уживав со Леб и Сол! (ВИДЕО)

МИСТЕРИЈА – Познатиот фолкер во тешка состојба...

Познатиот српски пејач Џеј Рамадановски на своја кожа почувствувал како е да се има па да се нема.

Повеќе: МИСТЕРИЈА – Познатиот фолкер во тешка состојба...

Македонија на нозе во еден глас ги пееше најголемите хитови на „Бијлео Дугме“

Со четириестина музичари на сцена, славната рок група „Бијело Дугме“ заедно со публиката ги отпеа легендарните хитови во подобрени аранжмани а со тоа приредија спектакл од светски ранг.

Повеќе: Македонија на нозе во еден глас ги пееше најголемите хитови на „Бијлео Дугме“

НАЈДОБРИОТ И НАЈБРЗИОТ: Иџе и Влатко Стефановски гости во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Во сабота ќе имате можност да го гледате гостувањето на најбрзиот Македонец Игор Стефановски - Иџе во бр.1 ток шоуто - Еден на Еден.

Повеќе: НАЈДОБРИОТ И НАЈБРЗИОТ: Иџе и Влатко Стефановски гости во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

ЕДЕН НА ЕДЕН: Јана Бурческа откри дека се надева на победа на Евровизија! (ВИДЕО)

Во саботата се емитуваше уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава, "Еден на Еден".

 

Повеќе: ЕДЕН НА ЕДЕН: Јана Бурческа откри дека се надева на победа на Евровизија! (ВИДЕО)

Добредојдовте на аеродромот „Кристијано Роналдо“

Аеродромот на португалскиот остров Мадеира од средата го носи името на Кристијано Роналдо кој е роден на овој остров. Властите најавија дека славниот фудбалер ќе присуствува на свечената церемонија.

Повеќе: Добредојдовте на аеродромот „Кристијано Роналдо“

ГИ ИСКИНА: Неша Бриџис со урнебесна натсинхронизација на ТОП ТЕМА (ВИДЕО)

Најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“ ги угости популарниот стенд-ап комичар Неша Бриџис и еден од нашите најпознати пејачи, Даниел Кајмакоски.

Повеќе: ГИ ИСКИНА: Неша Бриџис со урнебесна натсинхронизација на ТОП ТЕМА (ВИДЕО)

Страница 9 од 29