Фленсбург блиску до пресметка со Вардар, Кјелце декласиран во Монпелје

Ракометарите на Фленсбург се блиску до четвртфинален натпревар со Вардар во Лигата на шампионите, откако во неделата, во Белорусија го победија Мешков Брест 26:25. Актуелниот европски првак Кјелце доживеаа убедлив пораз во Монпелје 33:28.

Повеќе: Фленсбург блиску до пресметка со Вардар, Кјелце декласиран во Монпелје

Неверојатно изненадување од Телеком

Преку својата меѓународна музичка програма, Electronic Beats, Дојче Телеком ги здружува силите со Gorillaz за да отвори нова димензија во музиката низ Европа. Во план е да се искористат новите технологии за да се создаде сосема ново музичко искуство.

Повеќе: Неверојатно изненадување од Телеком

Неша Бриџис ќе ве умре од смеење во Еден на Еден (ВИДЕО)

И оваа сабота ве очекува уште едно супер издание на најгледаното ток-шоу во земјава,  „Еден на Еден“. Овој пат Жаре ги угости најдобриот стенд-ап комичар на Балканот, популарниот Неша Бриџис и еден од нашите најдобри вокали, Даниел Кајмакоски.

Повеќе: Неша Бриџис ќе ве умре од смеење во Еден на Еден (ВИДЕО)

“На средина“, екранизирана животна приказна за Дино Мерлин

Биографијата на Един Дервишхалидовиќ е сведоштво за бурниот живот на Балканот, во кој освен војни, постојат и некои убави врски.

Повеќе: “На средина“, екранизирана животна приказна за Дино Мерлин

Русинката Јулија Самоилова нема да настапува на Евровизијата во Киев – доби 3- годишна забрана за влегување во земјата

Руската пејачка Јулија Самоилова нема да настапува на Евровизијата во Киев. Од Украина доби 3 – годишна забрана за влегување во земјата.

Повеќе: Русинката Јулија Самоилова нема да настапува на Евровизијата во Киев – доби 3- годишна забрана за...

Принцот Чарлс се оженил со Дијана по наредба на татко му

Принцот Чарлс стапил во брак со принцезата Дијана затоа што неговиот татко му испратил заканувачко писмо во кое му кажал да ѝ предложи брак бидејќи „нејзиниот углед бил ценет и почитуван“, пишува Daily Mail.

Повеќе: Принцот Чарлс се оженил со Дијана по наредба на татко му

БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИКОТ: Боки 13 во „Еден на Еден“ удри по кого стигне! (ВИДЕО)

Гостувањето на Бојан Јовановски или Боки 13 во најгледаното домашно ток-шоу, „Еден на Еден“, ќе се зборува уште многу долго.

Повеќе: БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИКОТ: Боки 13 во „Еден на Еден“ удри по кого стигне! (ВИДЕО)

ГОЛЕМА ТАГА - Почина позната рок ѕвезда

Легендарниот американски музичар Чак Бери почина во саботата на 90-годишна возраст, соопшти Управата на полицијата на округот Сент Чарлс, во сојузната држава Мисури, каде што живееше овој легендарен пејач, гитарист и автор на многу хитови.

Повеќе: ГОЛЕМА ТАГА - Почина позната рок ѕвезда

ТРАГЕДИЈА - Почина 19-годишен фудбалер, откако го нападнал крокодил

Младиот 19-годишен фудбалер Алберто Гино, член на фудбалскиот клуб Атлетико Минеиро де Тете од Мозамбик, смртно настрадал откако бил нападнат од крокодил на реклата Замбези, пренесуваат светските медиуми.

Повеќе: ТРАГЕДИЈА - Почина 19-годишен фудбалер, откако го нападнал крокодил

Страница 10 од 29