УТРОВО СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот пејач

Канадскиот пејач Леонард Коен почина на 82-годишна возраст, се наведува на неговата Фејсбук страница, пренесоа светските медиуми.

 

Повеќе: УТРОВО СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот пејач

Бред Пит го прифати разводот и бара заедничко старателство над децата

По повеќе од еден месец откако холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за разведување на бракот, нејзиниот не помалку славен сопруг Бред Пит конечно ги потпиша документите, јавуваат американските медиуми во неделата.

Повеќе: Бред Пит го прифати разводот и бара заедничко старателство над децата

Бред Пит бара заедничко старателство

Американскиот актер Бред Пит, побара заедничко старателство над шесте деца кои ги има со актерката Анџелина Џоли, според документот што во петок е поднесен до судот во рамки на бракоразводната парница.

Повеќе: Бред Пит бара заедничко старателство

ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА ХАЛИД БЕШЛИЌ: По ова веќе ништо нема да биде исто

Пејачот Халид Бешлик признава дека му паднало тешко кога во март 2009, во сообраќајка го изгубил окото, но вели дека е среќен што тогаш добил прилика за нов живот. Пејачот, кој на 3 декември ќе одржи концерт во Сава центарот во Белград, си ја отворил душата за „Информер“.

Повеќе: ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА ХАЛИД БЕШЛИЌ: По ова веќе ништо нема да биде исто

Боб Дилан по две седмици се огласи во врска со Нобеловата награда

Американскиот поет, кантавтор и композитор Боб Дилан првпат по две седмици откако беше објавено дека е добитник на годинешната престижна Нобелова награда за литература се огласи дека објавата од 13-ти октомври го „оставила без зборови“, и потврдил дека ќе ја прими награда.

Повеќе: Боб Дилан по две седмици се огласи во врска со Нобеловата награда

ВЕЧЕРВА СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот пејач кој со својот глас...

Славниот пејач Пит Бурнс почина на 57 години доцна синоќа соопштија вечерва медиумите.

Повеќе: ВЕЧЕРВА СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот пејач кој со својот глас...

Страница 10 од 35