БРЗО И ЛЕСНО: Посни кифли со пиво и ореви (ВИДЕО)

Стар рецепт за посни кифли со пиво кои ќе ве воодушеват!

 

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 200 мл пиво
  • 400 мл масло
  • 1 кесичка прашок за пециво
  • 120 гр џем
  • 400 мл вода
  • 200 гр шеќер
  • 1 лажичка рендана кора од лимон
  • 100 гр мелени ореви (кокосово брашно или чоколадо)

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Loading...