Пица пирошки (ВИДЕО)

Подгответе вкусни пица пирошки на едноставен начин...

 

Состојки:

 • 650 гр брашно
 • 330 мл млеко
 • 3 жолчки
 • 1 лажичка сув квасец
 • 1 лажичка сол
 • 100 гр шунка Пекабеско
 • 100 гр кашкавал
 • малку кечап
 • оригано
 • белки
 • масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Loading...

JT Fixed Display