Плетено срце погача (ВИДЕО)

Подгответе ја оваа вкусна и необична погача. Ќе бидете воодушевени!

 

Состојки:

  • 1 кг брашно
  • 350 мл млеко
  • 2 лажички сув квасец
  • 3 лажички шеќер
  • 4 јајца
  • 1,5 шолја масло
  • 1 лажица сол
  • 50 гр маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Loading...

JT Fixed Display