Здрав меден колач со суво грозје

Доколку ви се јаде нешто слатко, еве одлична идеја за здрав и вкусен десерт!

 

Состојки:

  • 530 мл млеко
  • 2-3 лажици шеќер
  • 1 рака суво грозје
  • 400 гр пченкарно брашно
  • 100 гр гриз
  • 1 лажичка сув квасец
  • мед за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот во прилог:

Loading...

JT Fixed Display