ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОБАЈТЕ ГИ: Кифлички од кори

Едноставни за подготовка, а со фантастичен вкус. Направете ги овие кифлички од кори и ќе бидете воодушевени од нивниот вкус.

 

Состојки:

  • 4 јајца
  • 500 гр кори
  • 1 лажичка сол
  • 1 шолја кисела павлака
  • 1 шолја јогурт
  • 350 гр ситно сирење
  • 50 мл масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Loading...

JT Fixed Display