ВКУСНО И БРЗО: Кралска полнета погача (ВИДЕО)

Подготвте кралска полнета погача. Ве уверуваме, нема да и одолеете!

 

Состојки:

 • 1 кг брашно
 • 1 лажица сол
 • 500 мл млеко
 • 2 јајца
 • 130 мл масло
 • 2 лажички сув квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • 200 гр маргарин
 • 200 гр блитва
 • 300 гр сирење
 • 2 јајца
 • 100 гр печеница
 • 4 лажици ајвар
 • јајце за премачкување
 • сусам

Начинот на подготовка погледнете во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Loading...