Вкусна пита со кајсии (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Искористете ја сезоната на кајсии и подгответе вкусна пита по рецептот на Милица Михаиловиќ...

 

Состојки:

 • 400 гр брашно
 • 250 гр маргарин
 • 6 лажици шеќер
 • 1/2 лажичка прашок за печиво
 • 1 јајце
 • 1 жолчка

Состојки за фил:

 • 1,5 кг кајсии
 • 3 лажици гриз
 • цимет
 • 3 лажици шеќер
 • белка

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Loading...