Егзотично кафе со кокос

Напивка во која ќе уживате!


Состојки:

  • 2 шолји топло кафе
  • 2 лажици кокосово масло
  • 2 лажици несолен путер

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека путерот не се растопи и смесата не стане пенаста.

Префрлете во длабоки чаши, украсете со малку кокос и послужете.

Уживајте!

Loading...