Сармички од листови зелка запечени во рерна

Идеален и вкусен ручек за целото семејство!


Состојки:

  • зелка
  • 350 гр мелено месо
  • 1 шолја ориз
  • 1 главица кромид
  • бибер
  • сол
  • магдонос
  • црвена пипер
  • 3-4 лажици масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Loading...