ЛЕБ СО МАСЛИНКИ: Грците се горди на овој специјалитет!

Овие лепчиња се здрава и вкусна храна која Грците радо ја јадат во мрсните денови.

Повеќе: ЛЕБ СО МАСЛИНКИ: Грците се горди на овој специјалитет!

Малку поинакви палачинки: Унгарски лангош

Одлично одат со кашкавал, а идеални се за доручек!

Повеќе: Малку поинакви палачинки: Унгарски лангош

ЛЕСЕН РУЧЕК: Полнети пиперки на грчки начин - вкус на Медитеранот!

Сакате лесен ручек без месо во кој ќе уживате? Ова е вистинскиот рецепт за вас...

Повеќе: ЛЕСЕН РУЧЕК: Полнети пиперки на грчки начин - вкус на Медитеранот!

Еве како да направите универзален слаткарски крем од ванила!

Дали сте слушнале за таканаречениот универзален ванила крем, кој слаткарите го ставаат во повеќето свои колачи и торти?

Повеќе: Еве како да направите универзален слаткарски крем од ванила!

КОЛАЧ АФРИКАНЕЦ: Во споредба со него, останатите чоколадни десерти се ништо!

Не мора посебно да се објаснува зошто овој вкусен темен колач се вика „Африканец“. Изгледа интересно и моќно, а таков е и вкусот. Што е најважно, се прави многу брзо, и тоа од лесно достапни состојки.

Повеќе: КОЛАЧ АФРИКАНЕЦ: Во споредба со него, останатите чоколадни десерти се ништо!

НАУКАТА ДОКАЖА: Зошто утринското кафе треба да го пиеме со чоколадо

Кафето за многумина е најомилената топла напивка на светот и е нешто без кое не можат да го замислат денот.

Повеќе: НАУКАТА ДОКАЖА: Зошто утринското кафе треба да го пиеме со чоколадо

Страница 2 од 82