КНЕДЛИ СО КАЈСИИ: Омилениот десерт на малку поинаков начин (ВИДЕО)

Искористете ја сезоната на кајсии на најдобар можен начин. Овие кнедли можат да бидат десерт или цел оброк.

Повеќе: КНЕДЛИ СО КАЈСИИ: Омилениот десерт на малку поинаков начин (ВИДЕО)

БРЗ И ЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ: Залаци растопено чоколадо во неодоливи колачи

Американските колачиња со парчиња темно чоколадо се како создадени за љубителите на малку посилни вкусови.

Повеќе: БРЗ И ЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ: Залаци растопено чоколадо во неодоливи колачи

МАЛИ ТАЈНИ ЗА МАСЛИНКИТЕ! Која е разликата помеѓу црните и зелените?

Многумина можеби не знаат, но црните маслинки се всушност само - зрели или презрели зелени маслинки. Тие се берат во ноември и декември, за разлика од зелените кои се берат барем месец или два порано.

Повеќе: МАЛИ ТАЈНИ ЗА МАСЛИНКИТЕ! Која е разликата помеѓу црните и зелените?

ВИДЕО РЕЦЕПТ за највкусната боранија!

Подгответе вкусна боранија по рецептот на Милица Михаиловиќ...

Повеќе: ВИДЕО РЕЦЕПТ за највкусната боранија!

ГОРДОСТ НА СЕКОЈА ДОМАЌИНКА: Компир салата по најпопуларниот рецепт

Салатата од компири секогаш е добар прилог, но и главен оброк. Има многу верзии на ова вкусно јадење, а ние ви го донесуваме најпопуларниот рецепт!

Повеќе: ГОРДОСТ НА СЕКОЈА ДОМАЌИНКА: Компир салата по најпопуларниот рецепт

СЕ ПРАВИ ЗА МИГ: Освежувачка торта со малини (ВИДЕО)

Освежете се со вкусен десерт - направете торта со малини по рецептот на Милица Михаиловиќ...

Повеќе: СЕ ПРАВИ ЗА МИГ: Освежувачка торта со малини (ВИДЕО)

Страница 3 од 130