ПАЛАЧИНКИ ОД ШИШЕ: Брза подготовка, без валкани садови! (ВИДЕО)

Веројатно нема човек кој не сака да јаде палачинки. Меѓутоа, тие бараат доста време да се испечат, а по подготовката на смесата секогаш остануваат валканите садови.

Повеќе: ПАЛАЧИНКИ ОД ШИШЕ: Брза подготовка, без валкани садови! (ВИДЕО)

Најскапиот зачин се произведува во Авганистан

Шафранот е најскапиот зачин на светот со цена со околу од 1.200 до 1.800 долари за килограм, многу фармери оваа култура ја бираат како алтернатива, во однос на производството на опиум поради што Авганистан се бори со последиците од децениите на војна и беззаконие.

Повеќе: Најскапиот зачин се произведува во Авганистан

НАША ПРЕПОРАКА ЗА ЕНЕРГИЧЕН ДЕН – САЛАТА „МОСКВА“

Со само една чинија салата до енергија за цел ден. Мешавината од гауда, пршута, марула, сушени домати, сусам, ѓумбир, мед, мајонез и балсамико е деликатес кој ќе ве засити и ќе ви обезбеди доволно енергија а при тоа сетилото за вкус ќе биде задоволено. Ви ги претставуваме најзначајните состојки од нашиот специјалитет – салата „Москва“:

Повеќе: НАША ПРЕПОРАКА ЗА ЕНЕРГИЧЕН ДЕН – САЛАТА „МОСКВА“

ВНИМАНИЕ: Знаци дека вашиот црн дроб е полн со токсини!

Доколку се прашувате во каква состојба е вашиот црн дроб, можеби би требало да проверите дали патите од некои симптоми кои би можеле да укажуваат на невољи?

Повеќе: ВНИМАНИЕ: Знаци дека вашиот црн дроб е полн со токсини!

МАГИЧНА СОСТОЈКА: Намирница која најмногу го одложува стареењето!

Откритијата на американските научници од Универзитетот во Вашингтон укажале на тоа дека соединение кое се наоѓа во брокулата може да одложи некои типични знаци на стареење.

Повеќе: МАГИЧНА СОСТОЈКА: Намирница која најмногу го одложува стареењето!

Ставил јајца во калап за мафини: Генијален трик кој ќе ви користи! (ВИДЕО)

Ако досега не сте ја совладале техниката на поширање јајца, готвачот Џастин Чепл ќе ви покаже корисен трик како да го направите тоа без грешка. Тајната е многу едноставна - користете калап за мафини!

Повеќе: Ставил јајца во калап за мафини: Генијален трик кој ќе ви користи! (ВИДЕО)

Страница 5 од 54