Дали сте знаеле дека цел живот погрешно сте пржеле јајца! (ВИДЕО)

Делува многу едноставно, но всушност треба да знаете ’како’. Пржењето јајца никогаш не било поедноставно, погледнете го ова сјајно видео:

Повеќе: Дали сте знаеле дека цел живот погрешно сте пржеле јајца! (ВИДЕО)

Научете како да направите фантастични лепињи! (ВИДЕО)

Овој рецепт е брз, но и вкусен. Исклучително ќе го цените во моменти кога ве мрзи да одите во продавница по леб или за време на празниците кога продавниците не работат.

Повеќе: Научете како да направите фантастични лепињи! (ВИДЕО)

СОЛЕНА ТОРТА СО АЈВАР: Традиционално предјадење кое морате да го пробате!

Одлична увертира пред главното јадење или солен прилог. Традиционалниот специјалитет од пиперки, ајварот, може да биде уште повкусен кога ќе се подготви совршено ладно предјадење од него.

Повеќе: СОЛЕНА ТОРТА СО АЈВАР: Традиционално предјадење кое морате да го пробате!

Колачиња Романса

Во толку мали колачиња, толку магични вкусови...

Повеќе: Колачиња Романса

ГРЧКА ТОРТА: Ако се прашувате кој десерт да го подготвите, еве идеја! (ВИДЕО)

Оваа торта е многу убава! Во неа има ореви,сечкано црно и бело чоколадо, како и дробени бисквити.

Повеќе: ГРЧКА ТОРТА: Ако се прашувате кој десерт да го подготвите, еве идеја! (ВИДЕО)

Зошто доматот го изгуби својот вкус?

Одгледувањето на домати во комерцијални цели во последниве неколку децении доведе до постепено губење на препознатливиот вкус, а научниците сега потврдуваат дека тоа не се случило случајно.

Повеќе: Зошто доматот го изгуби својот вкус?

Пилешко замотано во крцкав компир: Ова е РЕЦЕПТ кој не смеете да го пропуштите! (ВИДЕО)

За да го подготвите овој совршен специјалитет, освен пилешко филе, потребни ви се компири, зачини и кромид.

Повеќе: Пилешко замотано во крцкав компир: Ова е РЕЦЕПТ кој не смеете да го пропуштите! (ВИДЕО)

Страница 6 од 67