НЕОДОЛИВИ: Бомбици од кикирики и кокос

Неодоливи топчиња кои ќе го освојат вашето срце...

Повеќе: НЕОДОЛИВИ: Бомбици од кикирики и кокос

НЕ СЕ ПЕЧЕ: Торта од три состојки - готова за само 15 минути!

Ледената торта е многу прилагодлива па за неа можете да користите сладолед од чоколадо, јагоди или било кој друг за вас драг вкус...

Повеќе: НЕ СЕ ПЕЧЕ: Торта од три состојки - готова за само 15 минути!

Ручек за вистинските гурмани: Рамстек во сос од печурки!

Задолжително направете го ова јадење, сите ќе бидат воодушевени!

Повеќе: Ручек за вистинските гурмани: Рамстек во сос од печурки!

СТРУЧЊАЦИТЕ УВЕРЕНИ: Овошните сокови го спречуваат дејството на лековите

Консумацијата на овошни сокови заедно со лекови кои се користат при терапија за карцином, срцеви заболувања или за намалување на високиот крвен притисок, драстично ја намалуваат нивната ефикасност, пишува Дејлимејл.

Повеќе: СТРУЧЊАЦИТЕ УВЕРЕНИ: Овошните сокови го спречуваат дејството на лековите

Ќофте на медитерански начин - ќе го обожавате! (ВИДЕО)

Немате идеја што да зготвите за ручек, еве одличен предлог - направете ќофте на медитерански начин...

Повеќе: Ќофте на медитерански начин - ќе го обожавате! (ВИДЕО)

ПО ТУРСКИ РЕЦЕПТ: Катмер бурек за сите прилики (ВИДЕО)

За ручек, вечера или доручек...

Повеќе: ПО ТУРСКИ РЕЦЕПТ: Катмер бурек за сите прилики (ВИДЕО)

Страница 7 од 122

JW Player
JT Fixed Display