ХИТ РЕЦЕПТ: Вкусни и брзи мафини без брашно! (ВИДЕО)

Овие мафини се толку вкусни што ќе ги правите постојано. Ги пробавме и воодушевени сме од нивниот вкус, а за подготовка не треба многу време.

Повеќе: ХИТ РЕЦЕПТ: Вкусни и брзи мафини без брашно! (ВИДЕО)

ПОСНИ ЌОФТИЊА КОИ ЌЕ ГИ ОБОЖАВАТЕ: Превкусна замена за месо!

Ви донесуваме интересна варијанта на посни ќофтиња од грав наместо од мелено месо.

Повеќе: ПОСНИ ЌОФТИЊА КОИ ЌЕ ГИ ОБОЖАВАТЕ: Превкусна замена за месо!

СЛАТКО ЗАДОВОЛСТВО: Чизкејк со лимон и наполитанки

Слатко-кислеата комбинација е она што го прави овој десерт вкусен и освежувачки.

Повеќе: СЛАТКО ЗАДОВОЛСТВО: Чизкејк со лимон и наполитанки

Ако ја видите оваа бела линија на пилешкото месо, добро размислете пред да го јадете! (ВИДЕО)

Човечката раса јаде повеќе месо од кога било. Бидејќи пилешкото месо е популарен извор на протеини, не би требало да биде изненадување што одгледувачите на пилиња мораат да исфрлат повеќе роба на пазарот со сè поголема брзина.

Повеќе: Ако ја видите оваа бела линија на пилешкото месо, добро размислете пред да го јадете! (ВИДЕО)

Страница 9 од 80