Групниот секс се попопуларен кај тинејџерите

Групниот секс е се популарен помеѓу тинејџерите. Студијата покажала и дека девојките кои учествувале во групниот секс се склони и на пушење цигари но и почесто се жртви на насилство во врската и да имаат сексуално преносливи болести.

Повеќе: Групниот секс се попопуларен кај тинејџерите

Грешки на жените во сексот

Немаат доволно самодоверба. Мажите го обожаваат женското тело и ако мислите дека неколку килограми повеќе се проблем – се лажете. Најчесто мажите не ги забележуваат оние недостатоци кои си ги откривате по вашето тело пред огледалото. Заборавете ги комплексите и покачете си ја самодовербата па така ќе изгледате најпривлечно во неговите очи.

Повеќе: Грешки на жените во сексот

ВИДЕО: Мажи, со овие движења ги заведувате жените, а не знаете за тоа!

Говорот на телата често е позаводлив од самите зборови. Понекогаш и целиот труд не прави толку колку што може да сторат несвесните движења.

Повеќе: ВИДЕО: Мажи, со овие движења ги заведувате жените, а не знаете за тоа!

ВИДЕО: Еве што мислат жените за машкиот полов орган

Големината на машкиот полов орган не е пресудна кај жените.

Повеќе: ВИДЕО: Еве што мислат жените за машкиот полов орган

Божикните расправии започнуваат околу 10 часот

Неодамна спроведената студија во Британија, покажала дека првата расправија за Божик во просек започнува во 10 часот и 13 минути.

Повеќе: Божикните расправии започнуваат околу 10 часот

КОЈ МОЖЕ НАЈДОЛГО: Македонците издржуваат 7,33, Србите 7, а Босанците 6,46 минути

Страницата Pornhub објави интересна инфографика во која се рангира „издржливоста“ по земји.

Повеќе: КОЈ МОЖЕ НАЈДОЛГО: Македонците издржуваат 7,33, Србите 7, а Босанците 6,46 минути

Ако сакате син, ова се секс позите за вас: Еве каде е тајната!

Некои парови едноставно би сакале да добијат син. Иако не постојат научни докази кои би го потврдиле ова, некои парови тврдат дека одредени пози во сексот ги зголемуваат шансите за правење машко дете.

Повеќе: Ако сакате син, ова се секс позите за вас: Еве каде е тајната!

Што би избрале девојките?

Koга би можеле да одберете, каков маж би избрале? Оној кој добро се бакнува, но е лош во кревет или обратно? А со каков попрво би спиеле - со прекрасно лице и лошо тело или со совршено навежбан примерок кој е се само не убав? Тешка одлука, нели? Ајде да видиме како се изјасниле другите жени. Според анкетите на магазинот Glamour резултатите се интересни, занимливи, а некои можеби и шокантни. Еве добра можност и мажите да дознаат што жените сакаат во сексот, какви мажи ги палат и што би прифатиле:

Повеќе: Што би избрале девојките?

ШТО ВЕ ИЗДАВА? Еве по што се гледа дали сте имале секс!

Добро проверете какви сте излегле од дома или некое друго место на кое сте воделе љубов, не сакате баш се да ви „пишува на чело“.

Повеќе: ШТО ВЕ ИЗДАВА? Еве по што се гледа дали сте имале секс!

ТОП 3: Најбизарните умирања за време на секс

Уживањето во сексот, некогаш може да се претвори и во прав хорор со трагичен крај, доколку изберете погрешно место или конзумирате повеќе стимиланси или пак се заиграте со секс играчки. Ви ги претстатуваме топ трите смртоносни сексуални односи.

Повеќе: ТОП 3: Најбизарните умирања за време на секс

Страница 57 од 58