Забрана за сообраќај на тешки моторни возила и на Плетвар

Од 10:30 часот воведена е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на планинскиот премин Плетвар.Како што информираат од АМСМ, претходно забрани за сообраќај за тешки товарни возила има на патните правци: крак Маврово – Дебар, Кочани – Делчево – граничен премин Делчево, Берово – Виница – Кочани и превој Ѓавато, каде за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема.

Забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Дојранска раскрсница – Дојран од 8 часот е укината./извор:Макфакс

Loading...

JT Fixed Display