Следи промена на времето

Утре претпладне по котлините ќе има услови за појава на магла. Во текот на денот променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, на планините ќе поминуваат во снег. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се движи од 4 до 14 степени.

 

В недела ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места во северозападните делови со повремен снег. Интезитетот на врнежите ќе биде слаб до умерен, локално околу 10л/м2.

Ќе преовладува релативно топло време, благо опаѓање на дневната температура ќе има во недела и понеделник.

Loading...

JT Fixed Display