Нов земјотрес ја погоди Македонија - позната јачината и епицентарот на потресот

Денеска попладне земјотрес со послаб интензитет е почувствуван во Македонија.

 

Потресот според информациите на ЕМСЦ беше со епицентар на 13 километри од Гостивар и со магнитуда од 2,1 степени по Рихтер.

Во неделата околу нешто по 4 часот почувствуваа земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер.

 

Loading...