СЕ СЛУШАА СИРЕНИ: Страотна сообраќајка за време на танцот на матурантите - една девојка итно во болница

Попладнево прославата на матурантите во Нови Сад ќе завршела фатално, откако се случила тешка сообраќајка на булеварот Михајло Пупин.

 

Во  сообраќајката повреденена е матурантка, а во двет евозила имало млади лица. Според информациите сето ова се случило за време на Танцот на матурантите - позната манифестација во градот.

18 годишната девојка се здобила со повреди на главата и е префрлена со брза помош во болница.

 

Loading...