ВРЕМЕТО СЕ МЕНУВА: Еве што ќе се случува утре

Од утре следува период на стабилно време со постојан пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на повеќе места ќе надмине 35 степени. УВ индексот во наредните денови повторно ќе има многу високи вредности.

 

Утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 8. Дневната температура ќе се движи од 23 до 30 степени.

Loading...