МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ - Еве со каква информација излезе УХМР

Од утре следува период на стабилно време со постојан пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на повеќе места ќе надмине 35 степени.

УВ индексот во наредните денови повторно ќе има многу високи вредности.

Loading...