ПУКАЊЕ ВО СТРУМИЦА - Ранети две момчиња!

Момче на возраст од 17 години кое било од Радовиш е тешко повреденo и итно е пренесено во скопските клиники, откако попладнево во него пукал полициски службеник на должност.



Уште едно момче е повредено од страна на полицаецот, кој тврдел дека пукал во самоодбрана и со еден куршум ги ранил двајцата.

Ужасот се случил кај градската капела во Струмица, а момчињата биле осомничени за кражба кај браната Мантово, радовишко и биле бркани од полицијата.

Според информациите полицијата ги пресретнала со две возила осомничените при што во обидот да биде приведен едно од момчињата го нападнал полицаецот кој испукал еден куршум кој ги повредил двете момчиња.

МВР го поврди инцидентот

Loading...