Тажен ден - двајца мртви во Македонија

На 10.08.2017 година околу 17,50 часот во Охрид во куќа на ул.„Лазо Трпоски“ пронајден е починат А.Т.(58). По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. Увид на местото на настанот извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Охрид.

 

На 11.08.2017 година околу 00,05 часот во Скопје во ГОБ „8-ми Септември“ починал В.К.(46) од Скопје– осуденик од Казнено поправна установа Идризово. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

 
Loading...