ВМРО ДПМНЕ ОВА СИГУРНО НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ - Арбен Таравари предмалку се огласи на фејсбук, еве ја неговата порака која го "запали" интернетот!

Попладнево на прозивките од ВМРО ДПМНЕ се огласи министерот за здравство Арбен Таравари на социјалните мрежи. Неговата порака стана вирална за само 15-тина минути, еве што порача:

 

- Здраво ВМРО, Тука сум, во Гостивар и во Скопје, секој ден на работа, ниту еден единствен ден не сум бил на одмор, само за ваша информација.
Како второ, кажете која е пациентката што починала од труење на крвта, има ли име и презиме, ако има треба да се пријави во надлежните институции за да се превземаат мерки! Меѓутоа и вие знаете дека нема таков случај.
Како трето, вие немате кредибиитет и релевантност да зборите за етика и морал, ве слушавме цела година се што сте местеле, апселе и краделе....место да измислувате приказни за деца, почнете да се реформирате и да ги исчистите своите реедови од криминалци и лопови, бидејќи знам дека и меѓу вас има чесни и добри луѓе, кои треба да ја водат конструктивната опозиција.
И сосема на крај, ја чекам интерпелацијата, време е

статијата е прегледана точно web counter пати
Loading...