Еве какво време не очекува од утре...

Од утре следува период на стабилно и потопло време.Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

 

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 8. Дневната температура ќе се движи од 23 до 33 степени.

Loading...