Бугарин се обидел да пренесе 22 килограма марихуана преку Блаце

Бугарски државјанин се обидел преку граничниот премин Блаце да пренесе 22 килограма марихуана. Дрогата била скриена во специјално направен бункер во неговиот автомобил.

Повеќе: Бугарин се обидел да пренесе 22 килограма марихуана преку Блаце

„Македонска пошта“ воведе систем за следење пратки од интернет-нарачки

„Македонска пошта“ jа реализира најавената новина во своето работење и отсега секој што нарачал нешто од интернет, ќе може да ја следи пратката.

Повеќе: „Македонска пошта“ воведе систем за следење пратки од интернет-нарачки

Сарамандов: Стратегијата за бегалците ќе донесе нарушување на социјалниот и политичкиот мир во Македонија

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија изразува разочараност и огромно незадоволство од нацрт-стратегијата за интеграција на бегалците за периодот 2017-2027 година, изјави Андон Сарамандов, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Гевгелија.

Повеќе: Сарамандов: Стратегијата за бегалците ќе донесе нарушување на социјалниот и политичкиот мир во...

Што ќе се случува со времето денес?

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено во источните делови и по должината на Повардарјето. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Повеќе: Што ќе се случува со времето денес?

ВРЕМЕТО НОСИ НОВИ ИЗНЕНАДУВАЊА - Погледнете што најави УХМР за од среда

Следува период на претежно стабилно и потопло време.Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Повеќе: ВРЕМЕТО НОСИ НОВИ ИЗНЕНАДУВАЊА - Погледнете што најави УХМР за од среда

Ахмети побара албански јазик и за надворешна употреба

Во интервју за порталот Пост.мк, лидерот на ДУИ, Али Ахмети навести и ново барање: албански јазик за меѓународна употреба, со самото тоа и смена на Уставот.

Повеќе: Ахмети побара албански јазик и за надворешна употреба

Страница 7 од 1881